Kubek gorącej kawy to dla wielu osób idealne rozpoczęcie dnia.

filiżanka kawy
Ten kofeinowy napój nie tylko daje prawdziwego energetycznego kopa i poprawia koncentrację, ale jest także po prostu smaczny. Co więcej, picie kawy w biurze może być codziennym, wyjątkowym rytuałem oraz pretekstem do oderwania się na chwilę od komputera i pogawędzenia z współpracownikami.

Biorąc po uwagę fakt, że kawa jest nieodłącznym elementem udanego dnia, warto zainwestować w porządny ekspres, dzięki któremu szybko i sprawnie przygotujemy najwyższej jakości kofeinowy napój.

Jaki rodzaj ekspresu będzie odpowiedni do biura?

Na rynku dostępne są różne typy ekspresów. Wyróżnia się ekspresy ciśnieniowe automatyczne, ciśnieniowe kolbowe, na kapsułki lub przelewowe. Najprostsze w obsłudze są ekspresy na kapsułki, które wymagają jedynie umieszczenia kapsułki z kawą i uruchomienia sprzętu. Następne w kolejności są ekspresy ciśnieniowe automatyczne czy kolbowe. Dawniej dostępne tylko w restauracjach czy kawiarniach, aktualnie cieszą się popularnością praktycznie w każdym biurze, gdzie liczy się szybka i prosta obsługa. Posiadają szereg zalet np. wbudowany spieniacz mleka czy różne funkcje przyrządzania kawy (latte, cappuccino). Ułatwia to o wiele bardziej pracę i skraca czas wykonywania kawy. Najwięcej pracy wymaga ekspres przelewowy, ponieważ nie jest wyposażony w młynek do mielenia kawy. Tego typu ekspresy przeznaczone są zwykle do użytku dla doświadczonych kawoszy, którzy nie stawiają na szybkość, ale jakość.

ekspres do kawy

Na te cechy zwróć szczególną uwagę

Kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę podczas zakupu ekspresu do biura, to wysokość ciśnienia oraz wyposażenie w młynek. W przypadku braku młynka, kawę należy zmielić w osobnym urządzeniu, co znacznie wydłuża czas pracy. Następnie zastanów się nad mocą ekspresu do kawy, ponieważ jest to również jedna z istotnych cech.

Poza cechami związanymi z wewnętrzną budową ekspresu i jego zaopatrzeniem, warto zwrócić uwagę na praktyczność urządzenia. Pomyśl, gdzie chciałbyś umiejscowić swój ekspres do kawy. Czy jest to miejsce, które nie będzie łatwo dostępne podczas wymiany wody lub ziaren kawy. Ostatnią sprawą jest wygląd. To również ważna cecha, której nikt nie pominie, ponieważ dobrze, aby ekspres współgrać z wnętrzem biurowej kuchni.

 

Zachęcamy do sprawdzenia oferty wynajmu i kontaktu z naszym zespołem  https://wynajemekspresowdokawy.pl/kontakt/

 

Jak wybrać ekspres do biura?
Zadzwoń