Aromatyczna filiżanka kawy na biurku to idealny sposób na rozpoczęcie dnia. Co ważniejsze, przerwa kawowa jest bardzo ważnym elementem dnia pracy. Ale czym jest kawa bez dobrego ekspresu do kawy w biurze? W nowoczesnym biurze dobry stary dzbanek do kawy już nie wystarczy, aby zaspokoić różnorodne pragnienia Twoich pracowników i klientów. Ludzie chcą espresso, latte, cappuccino, gorącej czekolady, a niektórzy domagają się nawet zupy z biurowych ekspresów do kawy.

Ostatnie badania wykazały, że pracownicy uważają, że wysokiej jakości kawa oferowana przez pracodawców jest ważnym atutem w miejscu pracy, dowodząc, że firma dba o swoich pracowników. Nadszedł więc czas, aby uświadomić sobie, że posiadanie ekspresu do kawy w miejscu pracy jest koniecznością, nawet większą niż posiadanie szerokiego wachlarza przyborów do pisana czy papierowych notesów.

Zainwestowanie w wysokiej jakości ekspres do kawy dla Twojej firmy nie tylko przyniesie korzyści pracownikom, ale może poprawić całe środowisko pracy i zwiększyć wydajność zespołu. Jeśli nadal nie masz pewności, dlaczego potrzebujesz ekspresu do kawy w swoim biurze, oto cztery bardzo dobre powody, aby go mieć.

1. Kawa poprawia produktywność w pracy

Kofeina jest silnym stymulantem, który pomaga pracownikowi zwalczyć ospałość i utrzymuje czujność, energię i wytrzymałość w pracy. Przez cały dzień pracy większość ludzi traci zdolności umysłowe. Ze względu na normalny ludzki biorytm, czujemy się ospali około 10 rano i 2 po południu. Jest to związane z produkcją substancji chemicznej odpowiedzialnej za senność, adenozyny, która łączy się z receptorami spowalniającymi aktywność mózgu. Kofeina ma podobną strukturę do adenozyny i wiąże się z tymi samymi receptorami, co niweluje efekt senności.

 

 

2. Kawa w biurze pomaga w budowaniu relacji

Przerwa na kawę z kolegami podczas dnia pracy jest obecnie powszechnym i zakorzenionym nawykiem w kulturze biurowej. Spotkanie lub zaproszenie współpracowników na kawę to doskonała okazja do rozwijania relacji, nawiązywania kontaktów i omawiania spraw w bardziej zrelaksowany sposób. Szwedzi mają na to nawet słowo „Fika” i wierzą, że podczas przerwy na kawę wykonywana jest duża część pracy. Wiele badań wykazało, że przerwy na kawę mają pozytywny wpływ na zwiększenie siły grup w miejscu pracy, a także zwiększają wydajność. Picie kawy w biurze z kolegami może również stworzyć przestrzeń, w której rodzą się nowe pomysły.

 

3. Biurowy ekspres do kawy sprawia, że ​​pracownicy są zadowoleni

 

W badaniu na Harvardzie kobiety, które piły 4 lub więcej filiżanek kawy dziennie, miały o 20% mniejsze ryzyko depresji. Kofeina wpływa na poziom dopaminy i serotoniny w mózgu, zapobiegając ich ponownemu wchłonięciu, co sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwy. Oczywiście szczęście pracowników jest proporcjonalne do liczby odmian kawy, które mogą wybrać, więc posiadanie odpowiedniej maszyny, takiej jak automatyczny ekspres do kawy, ma zasadnicze znaczenie dla zadowolenia pracowników i stworzenia pozytywnego środowiska pracy.

 

4. Ekspres do kawy sprawia, że ludzie są uczciwi w pracy

 

Fortune donosi, że „Ludzie, którzy za mało śpią, mają skłonność do nieetycznych praktyk w pracy, chyba że zwiększą spożycie kofeiny”. Ludzie pozbawieni snu są bardziej podatni na nieetyczne zachowania, ale kofeina może pomóc wzmocnić siłę woli i samokontrolę. Pracodawcy powinni zawsze upewnić się, że nie przepracowują swoich pracowników, ale czasami to nie od nich zależy, czy pracownicy są wypoczęci. Jednak to, na co mają wpływ, to zapewnienie dobrego ekspresu do kawy w miejscu pracy.

 

Jest zapewne o wiele więcej powodów by posiadać ekspres do kawy w swoim biurze. Ogólnie rzecz biorąc, możliwość oderwania się od pracy i cieszenia się dobrą filiżanką kawy sprawia, że ​​ludzie są szczęśliwsi i lepiej pracują. Oczywiście kawa nie jest jedyną rzeczą, której potrzebujesz do zdrowego i produktywnego środowiska pracy, ale jest to sposób dla pracodawcy, aby pokazać swoim pracownikom, że o nich dba. Pracownicy zwykle robią przerwy i spotykają się w godzinach pracy, niezależnie od tego, czy mają ekspres do kawy, czy nie. Pracodawcy mogą zachęcać do tego zachowania, aby pokazać, że szanują potrzeby swoich pracowników. Z kolei pracownicy, którzy czują, że ich potrzeby są brane pod uwagę, będą działać lepiej i unikać skradania się za plecami szefa. Prosty gest, taki jak umieszczenie ekspresu do kawy w miejscu pracy, może znacznie ułatwić wszystkim życie i zwiększyć produktywność.

 

4 powody, dla których warto mieć ekspres do kawy w swoim miejscu pracy
Zadzwoń